Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z narkotykami

Data publikacji 02.03.2012

Na terenie Warszawy funkcjonariusze CBŚ KGP zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 52 lat w trakcie sprzedaży BMK - prekursora służącego do produkcji amfetaminy.

W dalszej części działań w mieszkaniu jednego z zatrzymanych ujawniono 96 gramów amfetaminy, natomiast  w domu drugiego znaczną ilość półproduktów i odczynników chemicznych oraz urządzenia laboratoryjne. Dodatkowo w trakcie czynności ujawniono także sprzęt elektroniczny pochodzący z napadów rabunkowych i kradzieży dokonanych na terenie kraju.

Policjanci zatrzymali także kolejnego mężczyznę, 72-latka, który w przeszłości był  karany za produkcję tego typu wyrobów.

Obecnie śledczy badają związek poszczególnych zatrzymanych z omawianymi zdarzeniami oraz czy zabezpieczone chemikalia i urządzenia laboratoryjne służyły do wytwarzania narkotyków i prekursorów narkotykowych.

Całość działań policyjnych odbywa się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Wczoraj wobec dwóch zatrzymanych na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Sąd Rejonowy Warszawa-Praga zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań, sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / ds)

Powrót na górę strony