Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci walczą z nielegalnym obrotem papierosami

Data publikacji 02.03.2012

Policjanci walczą z handlem nielegalnymi papierosami. W Iławie zatrzymano 43-latka, który posiadał łącznie 6,5 tys. paczek nielegalnych papierosów, natomiast w ręce policjantów z Komendy Stołecznej Policji wpadła 36-latka, która miała 4,5 tys. lewych papierosów. Zatrzymanym grozi kara grzywny i przepadek mienia.

Kara grzywny grozi mieszkańcowi Iławy, który zatrzymany został przez iławskich kryminalnych pod zarzutem przewożenia i przechowywania papierosów stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Do ujawnienia przestępstwa doszło podczas kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali na ul. Lubawskiej mercedesa, którym kierował Dariusz J. 43-letni mieszkaniec Iławy. Wewnątrz auta funkcjonariusze znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Znaczna ilość wyrobów tytoniowych w pojeździe pozwoliła przypuszczać policjantom, że 43-latek trudni się sprzedażą papierosów.

W wyniku przeszukania domu należącego do podejrzanego, policjanci znaleźli kolejne paczki papierosów. Mężczyzna przyznał się wtedy, że m.in. sprzedając papierosy bez polskich znaków akcyzy zarabia na utrzymanie rodziny. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 6500 paczek papierosów. W ten sposób mieszkaniec Iławy dopuścił się uszczuplenia skarbu państwa na kwotę blisko 113 tys. złotych.

Dariusz J. usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa z Ustawy kodeks karny skarbowy, do którego przyznał się.

(KWP w Olsztynie / ds)

***

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy uzyskali informację dotycząca sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, pochodzących z przemytu. Z informacji wynikało, że papierosy na teren miejskiego targowiska w Wołominie może przywozić osobowym peugeotem kobieta w średnim wieku.

Policjanci podjęli obserwację bazaru oraz przylegającego do niego parkingu. Tam też zauważyli będące w ich zainteresowaniu auto. Po chwili do samochodu podeszła kobieta, z bagażnika wyjęła pudełko, które następnie schowała pod bluzę i udała się na plac targowy. Będąc na targowisku, pudełko po wcześniejszym otrzymaniu pieniędzy przekazała czekającemu na nią mężczyźnie

W tym samym momencie do działań wkroczyli policjanci, którzy wylegitymowali obie osoby. Podczas sprawdzenia, okazało się, że oferowanym towarem były papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrola pojazdu i bagażu wykazała dodatkowo blisko 4500 sztuk wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu.

Funkcjonariusze już przesłuchali 36-latkę, która sprzedawała „trefne” papierosy oraz kupującego od niej towar 40-letniego mężczyznę. Zabezpieczone papierosy trafiły do policyjnego depozytu. Za handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzowych Elżbiecie B. grozi kara grzywny i przepadek mienia.

(KSP / ds)

  • KWP w Olsztynie
  • KSP
Powrót na górę strony