Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podstępem zwabili 50-latka do lasu i go napadli

Data publikacji 02.03.2012

Puławscy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy z pomocą 15-letniej znajomej podstępem zwabili 50-latka do lasu i tam go napadli. Sprawcy skradli mu telefon, pieniądze, dokumenty i kluczyki od jego samochodu. Trzech sprawców rozboju wpadło w ręce mundurowych jeszcze tego samego dnia, gdy skradzionym autem udało się w przejażdżkę po mieście. Kolejna dwójka została zatrzymana następnego dnia. Wkrótce pełnoletni sprawcy trafią przed oblicze sądu. Nieletnimi zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Wszsytko rozegrało się w minioną środę. Przy jednym z puławskich pubów 50-letni mężczyzna został zaczepiony przez nastolatkę. Dziewczyna pod pozorem wspólnego spaceru zwabiła go do lasu. Nietrzeźwy mieszkaniec Puław przystał na tę propozycję. Kiedy oboje znaleźli się w miejscowym kompleksie leśnym, nagle pojawiła się grupa kilku młodzieńców. Nieznajomi, którzy okazali się kompanami „kusicielki”, przewrócili mężczyznę na ziemię, a następnie bili i kopali po całym ciele. W trakcie zajścia rozbójnicy zabrali 50-latkowi telefon, pieniądze, dokumenty i kluczyki od jego samochodu pozostawionego pod pubem.

Poszkodowany mężczyzna o całym zajściu powiadomił Policję. Straty wycenił na około 900 zł. Podał też dane pojazdu, obawiając się, że jego auto mogło wejść w posiadanie napastników. Faktycznie, tak też się stało. Sprawcy rozboju volkswagenem 50-latka udali się na przejażdżkę po mieście.

Policjanci patrolujący miasto około godz. 22.30 na ul. Piłsudskiego zauważyli poruszający się skradziony samochód. Na widok policjantów samochód przyśpieszył i zaczął uciekać, wykonując niebezpieczne manewry. Kierowca nie reagował na dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu kilku ulic kierowca nie zapanował nad autem i wjechał w nieużytki, gdzie utknął. Młodzieńcy zaczęli uciekać w rożnych kierunkach. Po chwili trzech z nich zostało zatrzymanych. Okazali się nimi mieszkańcy Puław w wieku od 15 do 17 lat. Wśród nich była też 15-letnia dziewczyna, która wcześniej zwabiła 50-latka do lasu. Pozostali dwaj sprawcy zostali zatrzymani następnego dnia. Byli to dwaj 19-latkowie.

Wkrótce pełnoletni sprawcy trafią przed oblicze sądu. Nieletnimi zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony