Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty techniki i taktyki interwencji

Instruktorzy Sekcji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozpoczęli kolejny cykl warsztatów szkoleniowych z zakresu taktyki i technik interwencyjnych.

W zajęciach biorą  udział funkcjonariusze komend miejskich i  powiatowych policji garnizonu kujawsko-pomorskiego, którzy doskonalą przede wszystkim techniki posługiwania się pałką służbową typu „TONFA” oraz taktykę i technikę interwencji.  Częścią warsztatów są zajęcia treningu bezstrzałowego  przy wykorzystaniu laserowego symulatora. Trenażer umożliwia wykonywanie ćwiczeń strzeleckich „na sucho”.  Pistolet Glock z laserem połączony jest z urządzeniem powodującym odrzut zamka, który do złudzenia przypomina pracę broni podczas autentycznej akcji. Funkcjonariusz oddaje strzały do postaci zarejestrowanych na filmie, odtwarzanego w tym czasie na rzutniku. Właściwie podjęta decyzja w zakresie rozpoznania celu czy też pożądanych odruchów podczas strzelania oceniana jest przez szkolących.

Na koniec następuje omówienie wyników szkolenia i powrót policjantów do codziennej służby, już w realnych warunkach, na ulicach miast kujawsko-pomorskiego województwa.

(KWP w Bydgoszczy / ds)

Powrót na górę strony