Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za płatną protekcję

Data publikacji 02.03.2012

W ręce policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu wpadł mężczyzna podejrzany o płatną protekcję. To już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy ze sprawców został ujęty pod koniec stycznia bieżącego roku. 41-latek spotkał się z pewnym przedsiębiorcą z powiatu i powołując się na wpływy, czyli znajomości państwowej instytucji finansowej, próbował wyłudzić pieniądze. Miało się tak stać w zamian za pozytywne załatwienie sprawy, która rzekomo toczyła się przeciwko temu przedsiębiorcy. Oszust podczas spotkania przekazał nawet aparat telefoniczny. Zapewniał również, że skontaktuje się, aby udzielić dalszych wskazówek, które pomogą uniknąć odpowiedzialności. Po zatrzymaniu w trakcie kolejnych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie działał sam, a jego wspólnikami było dwóch kolejnych podejrzanych. Drugiego ze sprawców policjanci ujęli już następnego dnia. 36-latek, decyzją sądu trafił do aresztu. Na wolności pozostawał jednak ostatni z podejrzanych. Mężczyzna został zatrzymany w środę. Jak się okazało, był już notowany za liczne oszustwa i przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Od pierwszego z nich na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli vw golfa, a od ostatniego, gotówkę-kilka tysięcy złotych.

Policjanci doprowadzili wczoraj do prokuratury ostatniego z zatrzymanych. Mężczyzna podpisywał będzie listę osób dozorowanych.
Zatrzymanym może teraz grozić do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony