Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 05.03.2012

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Michał S. najpierw ukradł telefon komórkowy mężczyźnie, którego poznał w pociągu, a następnie zagroził mu pozbawieniem życia. Wczoraj 28-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Ochoty zgłosił się mężczyzna, który został okradziony przez współpasażera wcześniejszej podróży. Z jego relacji wynikało, że kiedy przebywał w jednym z barów na terenie Dworca Zachodniego podszedł do niego mężczyzna, którego wcześniej poznał w pociągu i zażądał od niego telefonu komórkowego, ponieważ jak twierdził musiał zatelefonować. Po chwili oddalił się z aparatem, grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze, znając rysopis sprawcy, dosłownie kilka minut później zatrzymali 28-letniego Michała S. Podczas przeszukania w jego kieszeni policjanci odnaleźli skradziony telefon. 28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ds)

Powrót na górę strony