Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik banku wyłudził 470 tysięcy złotych

Data publikacji 05.03.2012

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 44-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie ponad 470 tysięcy złotych. W prokuraturze rejonowej usłyszał zarzuty kradzieży. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

Mężczyzna był pracownikiem banku odpowiedzialnym za transakcje bankomatowe. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przeksięgowywał nadwyżki powstające po rozliczeniu bankomatów, a pieniądze transferował na swoje konto. Jak ustalili mundurowi, wielokrotnie w ciągu miesiąca przelewał od 50 do 3 tysięcy złotych, łącznie wpłacając na swoje konto ponad 470 tysięcy złotych.

Wszystko wyszło na jaw, gdy jedna z pracownic zauważyła nieprawidłowości w rozliczaniu bankomatów. O wszystkim poinformowała funkcjonariuszy policji z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP. Mundurowi zatrzymali 44-letniego Pawła Z. i osadzili w policyjnej celi przy ul. Żytniej. Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali już wolscy śledczy.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzuty kradzieży pieniędzy. Paweł Z. przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja