Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za stalking

Data publikacji 06.03.2012

Za uporczywe nękanie SMS-ami oraz wpisami w Internecie, których treść była obraźliwa dla pokrzywdzonej, odpowie w najbliższym czasie przed sądem 21-letni siedlczanin zatrzymany przez policjantów w miniony weekend. Wczoraj (5.03) sprawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa stalkingu, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend siedleccy funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 21-letniego mężczyznę. Jak wynikało z informacji uzyskanych przez policjantów, mężczyzna ten od pewnego czasu  pisał anonimowo do swojej koleżanki obraźliwe SMS-y oraz - na jednym z portali internetowych - wielokrotnie groził popełnieniem na jej szkodę przestępstwa.

Powiadomieni przez zastraszaną dziewczynę policjanci nie mieli problemu z ustaleniem personaliów sprawcy. Z zebranych przez funkcjonariuszy danych wynikało, że proceder ten nie miał jednorazowego charakteru, tylko trwał do początku lutego br. W związku z tym wczoraj (5.03) zatrzymany usłyszał zarzut przestępstwa stalkingu, za które grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony