Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na kuriera

Data publikacji 06.03.2012

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który napadł na kuriera i ranił go nożem. Sprawca ukradł przesyłkę i 22 tys. złotych.

Dyżurny bolesławieckiej policji otrzymał informację, że na terenie gminy Osiecznica miał miejsce napad rabunkowy na kuriera rozwożącego przesyłki. Z ustaleń policjantów wynikło, że sprawca zamówił towar - 3 laptopy z płatnością przy odbiorze. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, ze podejrzany specjalnie w celu dokonania przestępstwa wynajął mieszkanie. Przy wynajmie posłużył się dokumentem innej osoby.

Gdy kurier zjawił się z zamówionym towarem sprawca ranił go nożem, a następnie ukradł mu notebooki i pieniądze. Po dokonaniu kradzieży uciekł z łupem. Policjanci ustalili podejrzanego, okazał się nim 23-letni, mieszkaniec powiatu lubańskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt i pieniądze. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Podejrzany odpowie za swój czyn przed sądem, za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za przestępstwo posłużenia się cudzym dokumentem.

(KWP we Wrocławiu / ds)

Powrót na górę strony