Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie posiadał broń

Data publikacji 07.03.2012

Policjanci z Drawska Pomorskiego zatrzymali 44-latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli kilka jednostek nielegalnie posiadanej broni palnej. Sąd wobec mężczyzny orzekł 3 miesięczny areszt.

Drawscy policjanci otrzymali informację, że 44-letni mieszkaniec gminy Drawsko Pom. w swoim domu posiada broń palną bez wymaganego pozwolenia. Mundurowi podczas przeszukania we wskazanym mieszkaniu zabezpieczyli 3 sztuki broni, 4 lufy do broni długiej, jedną sztukę broni krótkiej oraz 17 sztuk amunicji. Jak tłumaczył zatrzymany od dawna interesuje się militariami, z wykrywaczem metalu szuka pozostałości po wojnie, a zabezpieczona w jego mieszkaniu broń stanowi część jego „kolekcji".

Znaleziona broń zostanie przesłana do badań celem jej identyfikacji, ustalenia jej pochodzenia i ewentualnego użycia do popełniania przestępstw. 44-latek usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni ale również zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną.

Obecnie decyzją sądu mężczyzna został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony