Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obraźliwe naklejki ukrył w terrarium z tarantulą – zatrzymano ich dystrybutora

Data publikacji 07.03.2012

Zaledwie kilku godzin potrzebowali olsztyńscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać dystrybutora naklejek propagujących treści rasistowskie. Paweł Ś., wzór naklejki zaczerpnął z obrazka znalezionego w Internecie. Kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu 28-latka blisko 300 obraźliwych naklejek. Mężczyzna ukrył je w… terrarium z tarantulą. Dzisiaj mieszkaniec Olsztyna usłyszy zarzut posiadania treści nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, wyznaniowych. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy, że wczoraj rano olsztyńscy policjanci zatrzymali 25-letniego Łukasza M. Mężczyzna rozwożąc pizzę, na drzwiach klatki schodowej i mieszkań umieszczał naklejki z obraźliwym gestem i napisem nazywającym obcokrajowców terrorystami i wzywającym ich do opuszczenia naszego kraju. W wyniku przeszukania mieszkania i samochodu studenta, policjanci zabezpieczyli ponad 30 naklejek. Mieszkaniec Olsztyna nie kwestionował swojej winy, przyznał, że nie darzy sympatią osób narodowości arabskiej. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

Po wczorajszym zatrzymaniu Łukasza M., olsztyńscy policjanci zajęli się ustaleniem źródła, w którym 25-letni student zaopatrywał się w obraźliwe naklejki.
Zaledwie kilku godzin potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ustalenie i zatrzymanie dystrybutora. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie mężczyzny. Zabezpieczyli tam blisko 300 naklejek, które ukryte były w terrarium z tarantulą. Paweł Ś., jak sam przyznał, był pomysłodawcą, a wzór naklejki zaczerpnął z obrazka znalezionego w Internecie. Tam też za jego pośrednictwem, 28-latek zamówił jej wykonanie. Mężczyzna oświadczył, że część nalepek rozdał osobom przypadkowo poznanym na imprezie.

Pawłowi Ś. za posiadanie treści nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, wyznaniowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Teraz policjanci ustalają firmę, w której mężczyzna złożył zamówienie na wykonanie kilkuset naklejek.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony