Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego ENA

Data publikacji 07.03.2012

Policjanci z Jawora oraz Bolkowa zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 38-latek był poszukiwany przez niemiecką policję od listopada 2011 roku. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w grupie przestępczej, której członkowie nielegalnie przewozili cudzoziemców prze granicę Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze tymczasowo aresztował poszukiwanego i wdrożył procedurę ekstradycyjną.

Policjanci z Jawora uzyskali informację z Biura Współpracy Międzynarodowej Komedy Głównej Policji o tym, że na terenie ich powiatu może przebywać 38-latek, poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwa, których miał się dopuścić na terenie tego kraju.

Jaworscy funkcjonariusze, którzy natychmiast zajęli się sprawą poszukiwań ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. Poszukiwany został zatrzymany w niedzielę 4 marca br. przez policjantów z Komisariatu Policji w Bolkowie. Trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze został tymczasowo aresztowany w związku z wdrożoną procedurą ekstradycyjną.

38-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego poszukiwany był przez niemiecką policję od listopada 2011 roku. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w grupie przestępczej dokonującej nielegalnego przewożenia cudzoziemców przez granicę.

Teraz o jego ekstradycji decydować będzie sąd i prokuratura.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony