Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skarb w bagażniku

Sokołowscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca Kielc. W bagażniku przewoził on znaczną ilość monet w kolorze złotym z napisem „ONE PENNY”. Już na pierwszy rzut oka było jasne, że mamy do czynienia z oszustem na „jednopensówki”.

Wczoraj (06.03) około godz. 10:30 w Sokołowie Podlaskim w rejonie Starego Miasta, sokołowscy kryminalni zatrzymali kierowcę volkswagena passata. Mężczyzna podczas kontroli był bardzo zdenerwowany. Okazało się, że w bagażniku przewoził duże monety koloru złotego z napisem "One Penny". Policjanci natychmiast skojarzyli, że mają do czynienia z oszustem działającymi właśnie metodą "jednopensówki", która polega na oferowaniu nic nie wartych monet, pod pozorem sprzedaży cennych unikatów.

Metoda oszustwa na „One-Penny” jest powszechnie znana. Ta wycofana z obiegu i warta kilka złotych moneta od wielu lat jest wykorzystywana do oszustw. Ofiary kupują ją za kwotę przewyższająca nawet 1000 złotych. Są przekonane o dobrym interesie. O tym, że zostały oszukane dowiadują się dopiero, gdy z monetą trafiają do jubilera lub kantoru.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci oprócz blisko 90 monet znaleźli także pieczątkę, datownik oraz czyste dokumenty kasowe.

Sokołowska Policja dotychczas nie otrzymała informacji o takim oszustwie. Najprawdopodobniej to właściwe działanie zapobiegawcze policjantów, nie doprowadziło do kolejnych oszustw, których chciał się dopuścić mężczyzna. Jednak apelujemy do osób, które zostały oszukane, a dotychczas tego faktu nie zgłaszały, o osobisty kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim lub telefonicznie pod nr 25 787 20 11.

(KWP w Radomiu / pt)
 

Powrót na górę strony