Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Północnopraska komenda ma najlepszych techników kryminalistyki

Data publikacji 08.03.2012

Północnopraska komenda może się poszczycić najlepszymi technikami kryminalistyki w całym stołecznym garnizonie. W 2011 roku najlepsze rezultaty pod względem ilości zarejestrowanych śladów w systemie AFIS, ilości trafień i liczby ustalonych na ich postawie osób uzyskał sierżant sztabowy Łukasz Stasieczek z północnopraskiego referatu techników. Tuż za nim znalazł się asp. Mariusz Mikołajczyk z białołęckiego wydziału kryminalnego.

Co roku policjanci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzają analizę w oparciu o „Algorytm oceny wykorzystania pozytywnych ustaleń osób w bazie AFIS ( jest to system komputerowy umożliwiający szybkie wykrywanie sprawców przestępstw na podstawie pozostawionych przez nich na miejscu zdarzenia śladów linii papilarnych) przez jednostki organizacyjne KSP”. W 2011 wykazała ona, że największą ilość pozytywnych ustaleń, aż 77, które przełożyły się na ilość osób ustalonych w systemie AFIS-24 stwierdzono w północnopraskiej komendzie Policji.

Na podstawie danych stwierdzono, że najlepsze rezultaty pod względem ilości zarejestrowanych śladów w systemie AFIS, ilości trafień i liczby ustalonych na ich postawie osób w 2011 roku uzyskał sierżant sztabowy Łukasz Stasieczek z północnopraskiego referatu techników. Tuż za nim znalazł się asp. Mariusz Mikołajczyk z białołęckiego wydziału kryminalnego.

Szczególne zaangażowanie, profesjonalizm i sumienność w realizacji codziennych zadań służbowych wyżej wymienionych policjantów w znacznej mierze przyczyniły się do rozwiązania wielu trudnych spraw kryminalnych.

Łukasz Stasieczek służy w Policji od 8 lat, a Mariusz Mikołajczyk od 13. Obaj od około dwóch lat zajmują się zabezpieczaniem śladów na miejscach zdarzeń.

(KSP / ds)

Powrót na górę strony