Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 08.03.2012

Myszkowscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany, która znajdowała się w jednym z domów w gminie Poraj. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 300 krzaków konopi indyjskich oraz blisko 8 kg gotowego do sprzedaży narkotyku, którego wartość czarnorynkowa to prawie ćwierć miliona złotych. Zatrzymanemu „plantatorowi” może grozić co najmniej 3 – letni pobyt za kratkami.

Myszkowscy policjanci w jednym z domów w gminie Poraj, namierzyli nielegalną plantację marihuany. Podczas przeszukania posesji kryminalni znaleźli ponad 300 krzaków konopi indyjskich oraz 8 worków z gotową do sprzedaży marihuaną. Czarnorynkową wartość narkotyku oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych. Rośliny uprawiane były w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlenie, wentylację oraz nawadnianie. Urządzenia te stanowiły linię produkcyjną do uprawy roślin.

Stróże prawa zatrzymali na miejscu 20 - letniego mężczyznę narodowości wietnamskiej. Zatrzymanemu „plantatorowi” mogą teraz grozić co najmniej 3 lata więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format flv - rozmiar 5.27 MB)

Powrót na górę strony