Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli z nożem na sklep

Data publikacji 08.03.2012

Policjanci z Lęborka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy z nożem napadli na ekspedientkę w kiosku i ukradli papierosy. W środę zostali przesłuchani, dzisiaj zaś usłyszą zarzuty dokonania rozboju z użyciem noża, za co może im grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich podejrzewany jest również o wcześniejszy napad na placówkę bankową.

We wtorek wieczorem policjanci z Lęborka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej wtargnęli do kiosku na Pl. Pokoju. Podczas napadu byli brutalni i zagrozili ekspedientce nożem. Ukradli kilka paczek papierosów. Natychmiast po zdarzeniu kilkuosobowa grupa policjantów pracowała nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców, co doprowadziło do zatrzymania dwóch napastników już wieczorem tego samego dnia. Sprawcy rozboju byli całkowicie zaskoczeni widokiem mundurowych w swojej kryjówce. Zatrzymani to mieszkańcy Lęborka w wieku 19 i 22 lat, znani policjantom ze względu na swoją przestępczą przeszłość. Policjanci pracowali cały następny dzień nad zebraniem obciążających mężczyzn dowodów.

Dzisiaj napastników przesłucha prokurator i postawi zarzuty dokonania rozboju. Policja wnioskowała do sądu o areszt dla zatrzymanych mężczyzn, prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie.

Policjanci ustalili także, że zatrzymany 19-latek w styczniu tego roku usiłował okraść placówkę bankową. 11 stycznia br. wszedł do placówki bankowej w Lęborku na ul. Skłodowskiej z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Zbiegł wypłoszony przez pracownicę. Mężczyzna został rozpoznany i przesłuchany. Dzisiaj będzie przesłuchiwany przez prokuratora, który najprawdopodobniej przedstawi mu zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi od 3 do 12 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Gdańsku / ds)

Film Napadli z nożem na sklep

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napadli z nożem na sklep (format flv - rozmiar 4.3 MB)

Powrót na górę strony