Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci

Data publikacji 08.03.2012

Białobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali na naczepie tira. Pojazd był załadowany w Bośni trzy dni wcześniej. Według ustaleń 33-latek i jego 14-letni syn w podróży byli już od dwóch tygodni. Byli zmęczeni, policjanci dali im gorący posiłek. Mężczyźni zostali zatrzymani - starszy w policyjnym areszcie, młodszy w policyjnej izbie dziecka. Wobec mężczyzn prowadzone jest postępowanie karne za nielegalne przekraczanie granicy Polski.

Do dyżurnego KPP Białobrzegi zadzwonił kierowca ciężarowego ciągnika siodłowego, który powiadomił, że na skrzyni ładunkowej ma jakieś osoby. Kierowca myślał, że są to złodzieje, którzy nie zdążyli uciec. Na obwodnicy Białobrzegów (trasa S7) patrol drogówki zatrzymał tira. Policjanci na miejscu potwierdzili, że w naczepie znajdują się przynajmniej dwie osoby. Żadna z nich nie mówiła po Polsku.

Pojazd przepilotowano pod komendę w Białobrzegach. Technik wykonał oględziny zabezpieczenia skrzyni ładunkowej i plomb. Wszystkie oplombowania były nienaruszone i oryginalne. Pojazd załadowano w Bośni trzy dni wcześniej. Po otworzeniu skrzyni, policjanci wyprowadzili z niej dwóch mężczyzn w wieku 14 i 33 lat, obywateli Afganistanu - ojca i syna.

Do komendy wezwano lekarza pogotowia ratunkowego. Lekarz pogotowia, również Afgańczyk, porozmawiał z nimi. Ustalono, na podstawie relacji lekarza, że mężczyźni są prawdopodobnie od 14 dni w podróży. Mówili, że byli przerzucani przez Węgry. Byli dwa, trzy dni w trasie, a następnie umieszczano ich w różnych mieszkaniach. Czekali w nich do chwili załatwienia kolejnego transportu. Następnie umieszczano ich w naczepach podczas załadunku towaru i jechali do następnego punktu. W ten sposób dotarli aż do Polski.

Mężczyźni byli zmęczeni - policjanci dali im gorący posiłek. Zostali zatrzymani - starszy w policyjnym areszcie, łodszy w policyjnej izbie dziecka.

Wobec mężczyzn prowadzone jest postępowanie karne za nielegalne przekraczanie granicy Polski.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony