Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie przemytu narkotyków

Data publikacji 08.03.2012

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej pilskiej komendy zatrzymali czterech mieszkańców Piły. Mężczyźni są podejrzani o uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Podczas prowadzonego w tej sprawie postępowania okazało się, że w ostatnich kilku miesiącach sprowadzili oni na terytorium naszego kraju blisko 77 kg środków odurzających. Sprawa jest kontynuacją działań z 27 lutego br. kiedy to zatrzymani zostali dwaj inni mężczyźni w związku z przemytem blisko 7 kg marihuany.

Przypomnijmy, na początku ubiegłego tygodnia pilscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przemytem dużej ilości środków odurzających. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jaraczewo podczas kontroli drogowej podejrzanego samochodu osobowego. Wtedy też w wyniku przeszukania kryminalni zabezpieczyli blisko siedem kilogramów marihuany. Na miejscu zatrzymany został kierowca samochodu. Na drugi dzień zatrzymany został również jego wspólnik.

Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że w ten przestępczy proceder mogą być zamieszane jeszcze inne osoby. Na podstawie zebranych w prowadzonej sprawie materiałów funkcjonariusze ustalili kolejnych czterech mężczyzn, podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Czterej mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat wpadli w ręce kryminalnych w mieszkaniach na terenie powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Prowadzący postępowanie funkcjonariusze ustalili, że sprawcy w ostatnich kilku miesiącach wprowadzili na polski rynek blisko 77 kilogramów środków odurzających. Wczoraj pilska prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Pile wnioski o zastosowania wobec całej czwórki środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztu.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 23 do 39 lat. Trzech z nich było już notowanych przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony