Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podrobioną odzieżą

Data publikacji 09.03.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę handlującego podrobioną odzieżą. Sprawca oferował towar na jednym z portali internetowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 150 sztuk podrobionej odzieży. Wstępne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania na wrocławskim Psim Polu.

Jak ustalili policjanci, sprawca oferował towar znanych markowych firm na jednym z portali internetowym. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 150 sztuk odzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli również komputer, wyciągi oraz dokumentację związaną z prowadzoną działalnością.

Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna swoją działalność mógł prowadzić od listopada ubiegłego roku. Obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony