Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wycinali tory kolejowe i wywozili na złom

Data publikacji 09.03.2012

Policjanci z Kruszwicy zatrzymali osoby podejrzane o kradzież kolejowego torowiska z nieczynnego odcinka linii w Łagiewnikach. Straty jakie wyrządzili zatrzymani oszacowano na blisko 270 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalają czy w kradzieżach nie brały udziału również i inne osoby.

Do przestępstwa doszło na przełomie ostatnich kilku miesięcy. Kradzież różnych części torowiska ujawnił pracownik PKP, który na początku marca 2012 r. dokonywał lustracji nieczynnego odcinka w miejscowości Łagiewniki. Policjanci z Kruszwicy krótko po otrzymaniu zgłoszenia, zatrzymali pierwszego z podejrzewanych. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Inowrocławia. Wczoraj (08.03.2012r.) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży elementów torowiska.

Działania śledczych szybko doprowadziły do ustalenia kolejnych osób uczestniczących w tym procederze. Okazali się nimi młodzi mężczyźni z powiatu inowrocławskiego, w wieku 26 i 29 lat. Jeden z nich trafił już w ręce policjantów.

Prowadzone śledztwo pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to czy w kradzieży uczestniczyły jeszcze inne osoby. Straty jakie swoją „działalnością” wyrządzili podejrzani sięgają kwoty 270 tys. złotych.

Za kradzież sprawcy muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Taką samą karę kodeks karny przewiduje dla osób, które uzyskaną za pomocą czynu zabronionego rzecz nabywają, pomagają w jej zbyciu lub pomagają ją ukryć. W przypadku mienia znacznej wartości kara może sięgać nawet 10 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony