Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał Skarb Państwa na kilka milionów złotych - został zatrzymany

Data publikacji 09.03.2012

Ostródzcy policjanci na terenie Warszawy zatrzymali 42-latka poszukiwanego 7 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, przez 9 lat posługiwał się fałszywymi dokumentami, często zmieniał adresy zamieszkania oraz całkowicie zerwał kontakty z rodziną i znajomymi. Straty, które miał spowodować swoją przestępczą działalnością między innymi na rzecz Skarbu Państwa, mogą sięgać kilku milionów złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, pracując nad sprawą poszukiwawczą Mirosława M., ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie Warszawy. Funkcjonariusze pojechali do stolicy, gdzie, po dwudniowej obserwacji, zatrzymali w jednym z apartamentowców poszukiwanego 7 listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz prokuratorskimi zarządzeniami 42-latka.

Mężczyzna miał przy sobie fałszywe dokumenty, wystawione na polskie i ukraińskie nazwisko. Jak ustalili policjanci, Mirosław M., aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa często zmieniał wynajmowane mieszkania, używał różnych numerów telefonów, całkowicie zerwał kontakty z najbliższą rodziną i znajomymi. Mieszkaniec Ostródy od 9 lat był poszukiwany za różnego rodzaju przestępstwa bankowe, finansowe i podatkowe, które miał popełnić na terenie kraju. Były to m.in. wyłudzenia kredytów bankowych oraz wyłudzenia zwrotów podatków z Urzędu Skarbowego.

Straty wyrządzone na rzecz Skarbu Państwa, jak również innych instytucji i osób prywatnych, mogą sięgać nawet kilku milionów złotych. Zatrzymany mężczyzna na chwilę obecną ma do odbycia karę 6 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko, gdyż grożą mu jeszcze wyroki za sprawy, do których był poszukiwany.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony