Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził papierosy bez akcyzy

Data publikacji 09.03.2012

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kielcach zatrzymali 44–letniego mężczyznę, który przewoził samochodem papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 6050 paczek nielegalnych wyrobów. Konsekwencją jego czynu może być 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Ćmielowie na terenie powiatu ostrowieckiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kielc wspólnie z opatowskimi policjantami zatrzymali do kontroli osobowego citroena. Mundurowi podejrzewali, że 44–letni kierujący może przewozić nielegalne wyroby tytoniowe. Jak się okazało, ich przypuszczenia potwierdziły się.

Podczas przeszukania pojazdu ujawniono i zabezpieczono 6050 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosą około 60 tys. złotych. 44–letni mieszkaniec Końskich został już przesłuchany. Sprawca był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Konsekwencją jego czynu może być nawet 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

(KWP w Kielcach /wm)

Powrót na górę strony