Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zbiórka krwi za nami

Data publikacji 09.03.2012

Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Tym razem krwiodawcy wspomogli akcję Caritasu. Połowa oddanej dziś krwi trafi także na rzecz policjanta z KSP mł. asp. Adama Sidoruka, który od czasu wypadku podczas pełnienia służby ma problemy ze zdrowiem

Chętni, by oddać swoją krew zbierali się przy Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu od godziny 9. Jako jedni z pierwszych krew oddali asp. sztab. Rafał Kruk i  asp. sztab. Robert Król z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego.

Akcję zorganizowali Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tegorocznej zbiórki zebrano 10 litrów krwi.

Tym razem krwiodawcy wspomogli akcję Caritasu „Podaruj kroplę miłości”. Część oddanej krwi  trafi także na rzecz policjanta z KSP mł. asp. Adama Sidoruka, który od czasu wypadku podczas pełnienia służby ma problemy ze zdrowiem. W akcję policjantów włączyli się także strażnicy miejscy i strażacy oraz mieszkańcy Radomia.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

(KWP w Radomiu /wm)

Powrót na górę strony