Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopii

Data publikacji 11.03.2012

Częstochowscy policjanci z wydziału antynarkotykowego zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, która ukryta była w wynajętym domu w częstochowskiej dzielnicy Lisiniec. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 krzaków konopi indyjskich oraz kilka worków z marihuaną. W ręce stróżów prawa wpadł 42-letni "plantator". Na wniosek policjantów i prokuratorów sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową namierzyli w jednym z domów w częstochowskiej dzielnicy Lisiniec nielegalną plantację marihuany. W trakcie przeszukania posesji, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 300 krzaków konopi indyjskich oraz worki z gotową do przetworzenia marihuaną. Rośliny uprawiane były w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach wynajmowanego domu, wyposażonych w sztuczne naświetlenie, wentylację oraz nawadnianie.

Stróże prawa zatrzymali w tej sprawie mężczyznę narodowości wietnamskiej. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Decyzją sądu 42- latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu „plantatorowi” może teraz grozić co najmniej 3 lata więzienia.

 

(Źródło:KWP Katowice/pb)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.48 MB)

Powrót na górę strony