Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuska Policja skuteczna w walce z narkotykowym procederem

Lubuscy policjanci nie odpuszczają narkotykowym dilerom. W ostatnich dniach w ręce policjantów z Zielonej Góry i Międzyrzecza wpadły kolejne osoby zajmujące się uprawą konopi indyjskich i rozprowadzające gotowe narkotyki. Narkotykowi dilerzy zatrzymywani są przez policję w całym regionie.

W miniony weekend lubuska policja zatrzymała kolejne osoby zajmujące się narkotykowym procederem. Wiedza operacyjna służb kryminalnych z KMP w Zielonej Górze dała podstawę do ujęcia 27-letniego mieszkańca południowej stolicy województwa lubuskiego. Młody mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem prowadzenia uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających i rozprowadzania ich wśród innych osób. Za wymienione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia. 

Zielonogórzanin zorganizował stanowiska do uprawy konopi we własnym mieszkaniu. Nakład środków, sposób prowadzenia uprawy i jej skala jednoznacznie wskazywały, że mężczyzna gotowe narkotyki rozprowadza wśród wielu innych osób. Po wejściu do mieszkania policjanci zabezpieczyli specjalnie przygotowane stanowiska uprawowe, specjalistyczny sprzęt i preparaty oraz młode sadzonki roślin. Odnaleziono także ponad 700 gramów przygotowanego do porcjowania roślinnego suszu. Wraz z właścicielem w mieszkaniu przebywał jego 26-letni kolega. W zajmowanym przez niego kolejnym lokalu policja zabezpieczyła dalsze donice z pędami konopi. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj zielonogórski Sąd przychylił się do złożonego wniosku i aresztował 27-letniego właściciela uprawy na trzy miesiące.

Kolejną grupę zajmującą się narkotykowym procederem rozpracowali policjanci z Międzyrzecza. W minionym tygodniu śledczy zatrzymali tam 8 osób i zlikwidowali dwie profesjonalne uprawy konopi. Zabezpieczono prawie 400 gramów suszu marihuany i ustalono 36 odbiorców narkotyków. Jak potwierdzili prowadzący sprawę, narkotyki trafiały najczęściej do młodzieży ze szkół średnich i gimnazjów na terenie całego powiatu międzyrzeckiego. Organizatorzy procederu usłyszeli już zarzuty prowadzenia uprawy i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Lubuska Policja skutecznie walczy z narkotykowym procederem. Potwierdzają to kolejne przypadki odnotowane tylko w ciągu ostatniego weekendu. W Krośnie Odrzańskim zatrzymano ojca opiekującego się rocznym dzieckiem, który miał przy sobie marihuanę. W Nowej Soli w ręce policji wpadł pijany kierowca, który posiadał przy sobie marihuanę (mężczyzna był tak silnie pobudzony, że wybił szybę w radiowozie). We Wschowie zatrzymano innego młodego człowieka, który w ubraniu ukrył kilka porcji amfetaminy. W chwili zatrzymania próbował połknąć całość narkotyków. Nie są to jedyne przypadki, potwierdzające, że policyjni śledczy krzyżują plany osobom czerpiącym niebagatelne zyski z narkobiznesu. Jedyną metodą na ograniczenie tego zjawiska jest konsekwentne działanie, której lubuskim policjantom nie brakuje.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / wm)

Film Lubuska Policja skuteczna w walce z narkotykowym procederem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lubuska Policja skuteczna w walce z narkotykowym procederem (format flv - rozmiar 11.8 MB)

Powrót na górę strony