Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, żądali gotówki i stracili pistolet

Data publikacji 13.03.2012

W niespełna kilkanaście minut po napadzie, do którego doszło w sklepie ogólnospożywczym przy ulicy Czumy w Warszawie, policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Sprawcy grożąc przedmiotem przypominającym broń i nożem zażądali pieniędzy od właściciela sklepu. W czasie szarpaniny zranili mężczyznę nożem, a uciekając pozostawili broń. Zatrzymani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, była 9:20. Do sklepu ogólnospożywczego przy ul. Czumy w Warszawie wtargnęło trzech mężczyzn. Na głowach mieli założone kaptury. Przedmiotem przypominającym broń i nożem próbowali zastraszyć właściciela, żądając wydania gotówki.

Zdecydowana postawa pokrzywdzonego udaremniła zamiary rozbójników. Między nim, a sprawcami doszło do szamotaniny, podczas której pokrzywdzony odebrał napastnikowi przedmiot przypominający broń. Sam jednak został zraniony w ręce nożem przez drugiego ze sprawców. Kiedy napastnicy uciekli wskakując do zaparkowanego przed sklepem fiata uno, właściciel natychmiast zawiadomił policję.

Po krótkiej chwili ci sami mężczyźni ponownie pojawili się w sklepie. Tym razem zażądali, aby sprzedawca oddał im broń. Kiedy spotkali się z odmową, uciekli. Pokrzywdzony został otoczony opieką medyczną.

Informację o napadzie przekazano do wszystkich załóg w terenie. Zaledwie kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci z Bemowa ustalili prawdopodobnych sprawców przestępstwa. W miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze znaleźli samochód, którym poruszali się napastnicy. 24-letni Michał M., 21-letni Marek M. i 20-letni Daniel M. trafili do policyjnej celi. W mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejny przedmiot przypominający broń.

Zebrane przez policjantów materiały zostały przekazane do wolskiej prokuratury rejonowej. Mężczyznom przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 15. Policja i Prokuratura wnioskują o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony