Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady na sklepy

Data publikacji 13.03.2012

Policjanci z Nysy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ustalili i zatrzymali 30-latka podejrzanego o dwa napady rabunkowe na sklepy, do których doszło na terenie powiatu nyskiego. Zatrzymany mieszkaniec gminy Głuchołazy, usłyszał już zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na dwa miesiące.

Przypomnijmy, 11 grudnia 2011 r., policjanci zostali powiadomieni o napadzie rabunkowym do jakiego doszło w jednym ze sklepów ogólnospożywczych w Głuchołazach. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 21. Z ustaleń wynikało, że sprawca rozpylił w pomieszczeniu gaz łzawiący, po czym ukradł prawie 2 000 złotych. Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni później, 14 grudnia 2011 r. w Nysie. W jednym ze sklepów nieznany mężczyzna posługujący się bronią, rozpylił gaz i ze sklepowej kasy skradł ponad 2 000 złotych.

Nad ustaleniem sprawcy pracowali policjanci z Nysy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. 8 marca 2012 r., kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te napady. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Głuchołazy. Na podstawie zebranych materiałów zatrzymanemu przedstawiono dwa zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy.

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony