Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny przestępca zatrzymany

Data publikacji 10.07.2007

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Bielsku-Białej wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Makowie Podhalańskim zatrzymali 48-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Suchej Beskidzkiej. W trakcie zatrzymania mężczyzna rzucił się z nożem na policjantów. Policjanci użyli broni gładkolufowej.

Policjanci śląskiego CBŚ ustalili miejsce ukrywania się przestępcy poszukiwanego listem gończym, wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Suchej Beskidzkiej. Wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Makowie Podhalańskim przygotowali plan zatrzymania przestępcy. Wczoraj, w trakcie akcji zachowujący się agresywnie poszukiwany zaatakował policjantów nożem. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej z amunicją niepenetracyjną. Obezwładniony mężczyzna i jego brat zostali zatrzymani. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poszukiwany był wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem, pobicia, rozboje i groźby karalne.

Teraz odpowie także za czynną napaść na interweniujących policjantów. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Po wyjaśnieniach brat przestępcy został zwolniony do domu.

Powrót na górę strony