Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba zatrzymana w narkotykowej sprawie

Data publikacji 14.03.2012

Kolejną osobę związaną z udziałem w obrocie znacznych ilości narkotyków zatrzymali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Jest to kontynuacja sprawy z maja 2011 r. kiedy to w ręce policjantów wpadł 20-latek, który taksówką przewoził ponad 1,5 kg środków odurzających. Do tej pory w tej sprawie zatrzymanych zostało łącznie 8 osób.

To kolejne już zatrzymanie w tej sprawie. Wczoraj, 13 marca br., wcześnie rano policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy weszli do jednego z mieszkań na Skrzetusku. Tam zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w obrocie znacznymi ilościami marihuany i amfetaminy. Z policyjnych ustaleń wynika, że w okresie od 2009 roku do kwietnia 2011 r. zatrzymany nabywał narkotyki od aresztowanego już wcześniej „Maliny”. 20-latek usłyszał już zarzuty.

Przypomnijmy: w maju 2011 r. aresztowany został inny 20-letni mieszkaniec Bydgoszczy i kierowca taksówki, w której przewożono 1,5 kg narkotyków i 148 tabletek ekstazy. Kryminalni z KWP w Bydgoszczy zdobyli wówczas informacje, że ze sprawą może mieć związek 21-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyzna został „namierzony” w Szubinie, gdzie prawdopodobnie przygotowywał się do wyjazdu z kraju. Jak wynika z materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, to do 21-latka właśnie należały narkotyki przewożone taksówką. Zatrzymany ps. Malina usłyszał zarzuty handlu narkotykami i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Bydgoszczanin do dziś przebywa w areszcie.

Pod koniec maja ubiegłego roku kryminalni przeszukali kolejne mieszkanie zajmowane przez 18-letniego mieszkańca bydgoskiego osiedla Bartodzieje, gdzie zabezpieczono 22 tabletki ekstazy, ponad 2 g kokainy i 18 tabletek amfetaminy oraz wagę elektroniczną. Ponadto w piwnicy należącej do mężczyzny zabezpieczono hodowlę konopi indyjskich. Policjanci przeszukali także mieszkanie brata 18-latka znajdujące się na Śródmieściu. Tam zabezpieczyli ponad 5g kokainy i 1,68g marihuany. Obaj bracia, 18 i 21 latek usłyszeli zarzuty: młodszy – nielegalnej uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków, starszy – posiadania narkotyków. Teraz stawiają się na policyjny dozór. Prokurator zastosował wobec nich także poręczenia majątkowe.

Kolejnym zatrzymanym do tej sprawy był Artur G. W czerwcu 2011 r. policjanci przeszukali jego mieszkanie na Skrzetusku w Bydgoszczy. 20-latek usłyszał zarzuty działania z innymi osobami w celu handlu marihuaną dla zysku.

Dalsza praca kryminalnych doprowadziła do kolejnych zatrzymań. W lutym tego roku w Bydgoszczy w ręce kryminalnych wpadł 26-latek. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutów udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Z ustaleń wynika, że w ciągu 2 lat bydgoszczanin mógł wprowadzić do obiegu nie mniej niż 100 g marihuany miesięcznie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony