Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali okraść bank

Data publikacji 14.03.2012

W efekcie pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zarzuty usłyszało czterech mężczyzn oskarżonych o usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu oraz zabór dwóch pojazdów na terenie gminy Włodawa. Wczoraj mężczyźni trafili przed oblicze sądu.

Sprawa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, kiedy we Włodawie doszło do krótkotrwałego użycia pojazdu marki Ford. Jak ustalili policjanci, tego czynu dokonały trzy osoby. Jedna z nich wpadła w ręce mundurowych zaraz po zdarzeniu. Był nim 33-letni Arkadiusz Ż. z Siedlec. Mężczyzna został doprowadzony przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Już wtedy policjanci dysponowali informacjami o tym, że mężczyzna mógł być zamieszany w usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu w czerwcu ubiegłego roku. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Wkrótce po zdarzeniu związanym z krótkotrwałym użyciem osobowego forda, policjanci ustalili pozostałych sprawców tego czynu. Okazało się, że dwaj mężczyźni podczas ucieczki w Hańsku koło Włodawy, dokonali kolejnego zaboru, tym razem opla astry. Wśród nich był 45-letni Grzegorz C. z Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna wczoraj rano został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Drugim ze sprawców był Dariusz S., mieszkaniec Siedlec. Mężczyzna wcześniej został tymczasowo aresztowany za kradzież dwóch ciągników rolniczych marki John Deere, o czym informowaliśmy na początku października ubiegłego roku.

Śledczy, idąc dalszym tropem, ustalili, że zarówno Arkadiusz Ż., jak i Dariusz S. wspólnie z 49-letnim Wojciechem K. z Siedlec w czerwcu ubiegłego roku usiłowali dokonać napadu na bank w Tereszpolu, pow. biłgorajski. 49-latek został zatrzymany w poniedziałek w Siedlcach.

Cała czwórka wczoraj trafiła przed sąd. Arkadiusz Ż., Dariusz S. oraz Grzegorz C. odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu we Włodawie. Dwaj ostatni dodatkowo za to samo przestępstwo dokonane w Hańsku. Za ten czyn grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei zarzuty usiłowania napadu na bank usłyszy Wojciech K., Dariusz S. oraz Arkadiusz Ż. Za to przestępstwo grozi już kara 10 lat więzienia.

Śledczy zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

(KWP w Lublinie / pm)
 

Powrót na górę strony