Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem policjanta

Data publikacji 11.07.2007

Policjant z Rudy Śląskiej postrzelił mężczyznę, który dzisiejszej nocy w jednym z mieszkań pociął nożem 34-letnią żonę i interweniującego funkcjonariusza. Dyżurny policji tuż przed północą odebrał dramatyczny telefon od kobiety proszącej o pomoc. Rozmowa, w której tle słychać było krzyk ofiary została nagle przerwana. Na miejsce ruszył radiowóz na sygnałach.

Dwaj funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany adres zastali w mieszkaniu 5 osób. Mężczyzna, który trzymał nóż w ręce wcześniej zaatakował swoją 34-letnią żonę. Kobieta miała na twarzy widoczne rany cięte. Jeden z policjantów osłaniając poszkodowaną i pozostałe osoby przed napastnikiem został również ranny. Napastnik ugodził go w szyję i pociął twarz.  Jego partner był zmuszony użyć broni palnej. Postrzelił sprawcę w udo.

Zarówno poszkodowana jak i ranny policjant trafili do szpitala, gdzie oboje zostali opatrzeni przez lekarzy. Na miejscu policyjny psycholog udzielił pomocy uczestnikom zdarzenia. Ranny w nogę 43-latek po opatrzeniu pozostał w szpitalu pod dozorem policjantów. Zatrzymanemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Sprawa jest w toku.

Powrót na górę strony