Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5,5 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 14.03.2012

Dzięki pracy dzielnicowych i kryminalnych z gdańskiego Przymorza na rynek nie trafi 5,5 tysiąca porcji różnego rodzaju narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli te środki podczas przeszukania dwóch mieszkań wynajmowanych przez parę gdańszczan. W jednym z lokali policjanci znaleźli też sprzęt służący do produkcji narkotyków.

W poniedziałek popołudniu dzielnicowi z Przymorza weszli do mieszkania wynajmowanego przez 34-letniego gdańszczanina i jego 27-letnią partnerkę, po tym jak otrzymali informację, że para może posiadać narkotyki i zajmuje się ich produkcją. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie tysiąc porcji marihuany, ponad 200 porcji haszyszu oraz 43 tabletki LSD. Narkotyki te leżały między innymi na parapecie kuchennym. Były też ukryte w kartonach pod paczkami z herbatą. W międzyczasie funkcjonariusze ustalili, że kilka ulic dalej ta sama para wynajmuje jeszcze jedno mieszkanie. Natychmiast do tego lokalu weszli kryminalni z Komisariatu na Przymorzu. W środku mieszkania znaleźli sprzęt służący do produkcji narkotyków, m.in. specjalny namiot, lampy, maty pod sadzonki, a także substancje chemiczne i roślinne służące do wytwarzania środków odurzających. Dodatkowo w jednej z szaf znaleziono pojemniki po lodach, a w nich ponad 3700 porcji haszyszu, ponad 400 porcji marihuany oraz 140 porcji amfetaminy.

Właściciele nielegalnych substancji zostali zatrzymani, natomiast zabezpieczone środki przekazano biegłemu do badań. Dziś zatrzymaną parę przesłucha prokurator.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci cały czas wyjaśniają jej okoliczności.

Za uprawę i przetworzenie znacznej ilości narkotyków oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara wieloletniego pozbawienia wolno.

(KWP w Gdańsku / pm)

Powrót na górę strony