Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili mieszkańców

Data publikacji 15.03.2012

Dwa dni temu w godzinach popołudniowych 14 wolskich funkcjonariuszy z wydziału patrolowo-interwencyjnego i rewiru dzielnicowych odwiedziło około 500 mieszkań przy ul. Krępowieckiego. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpiecznych zachowań oraz wręczali ulotki zawierające informacje, jak nie stać się ofiarą przestępstwa i co zrobić w przypadku zagrożenia. Szczególną uwagę zwrócono na osoby mieszkające samotnie. Już niebawem policjanci odwiedzą kolejnych mieszkańców.

Celem strategicznym dla Policji jest poprawa bezpieczeństwa i zapewnienie porządku publicznego. Dlatego funkcjonariusze opracowują nowe, skuteczniejsze i efektywniejsze programy prewencyjne, które mają zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, tym razem w miejscu zamieszkania.
Dwa dni temu czternastu funkcjonariuszy z wydziału patrolowo-interwencyjnego i rewiru dzielnicowych odwiedziło mieszkańców przy ul. Krępowieckiego. W rozmowie z lokatorami ostrzegali, jak nie paść ofiarą przestępstwa, jak samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz prosili o reakcje mieszkańców na przestępstwa oraz akty chuligaństwa.
Policjanci apelowali również o:
- zwracanie szczególnej uwagi na osoby chodzące bez powodu po klatkach schodowych,
- nie otwieranie drzwi osobom, które za pośrednictwem domofonu podają się pracowników rozmaitych służb i instytucji,
- upewnienie się, że po wyjściu z domu zamknęli wszystkie okna i drzwi,
- sprzątanie ulotek z wycieraczki i skrzynki pocztowej,
- sprawdzenie zamków (stare i zniszczone zamki mogą ułatwić włamanie),
- zwrócenie się z prośbą do sąsiada, by pod naszą nieobecność przypilnował naszego mieszkania.

W przypadku zauważenia każdej podejrzanej osoby lub niepokojącej sytuacji prosili o natychmiastowy kontakt z nr 112.
Każdy z mieszkańców otrzymał ulotkę informującą o najbardziej popularnych i najczęstszych metodach działania przestępców. Seniorów ostrzegali przed oszustami i osobami podającymi się za różnego rodzaju służby czy dostawców oraz apelowali o nie wpuszczanie osób nieznajomych do mieszkań. Już niebawem policjanci odwiedzą kolejnych mieszkańców.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony