Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził nożem i strzelał do policjantów

Data publikacji 15.03.2012

Policjanci z Mirosławca zatrzymali 29-latka, który w trakcie interwencji domowej groził funkcjonariuszom nożem i strzelał do nich z broni pneumatycznej raniąc jednego z nich. Sprawca usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od awantury domowej, kiedy to 29-letni mieszkaniec Mirosławca groził nożem swojemu ojcu pozbawieniem życia. Mężczyzna w obawie, że syn spełni groźby opuścił mieszkanie i znalazł schronienie u sąsiadów. W związku z tym, że awanturnik nie dawał za wygraną i nadal się odgrażał, zaalarmowano Policję.

Tuż przed przyjazdem funkcjonariuszy sprawca zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Podczas interwencji zostały wywarzone drzwi wejściowe lokalu, a po wejściu do środka policjanci zobaczyli mężczyznę trzymającego broń i nóż. Napastnik strzelił do wchodzących i ranił jednego z nich. Policjanci szybko obezwładnili 29-latka, po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Postrzelony policjant został przewieziony do szpitala. Rana spowodowana strzałami z pistoletu pneumatycznego na metalowe kulki nie była groźna i po opatrzeniu medycznym ranny opuścił szpital.

Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja z Wałcza złożyła wniosek do prokuratury o tymczasowe aresztowanie sprawcy.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony