Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za brutalny rozbój i napaść na policjantów

Data publikacji 11.07.2007

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju. Bracia w wieku 23 i 25 lat wyciągnęli z audi A3 śpiącą parę i dotkliwie pobili. Dziewczynie grozili zgwałceniem i ukradli telefon komórkowy. Później próbowali rozjechać interweniujących policjantów. Gdy zatrzymał ich stojący w poprzek drogi radiowóz mężczyźni rzucili się na policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 3:00 w nocy w Ewcinie (gm. Będków). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwaj bracia - mieszkańcy powiatu tomaszowskiego - zdjęli tablice rejestracyjne i podpięli linkę holowniczą do audi A3, które chcieli ukraść. Gdy zorientowali się, że wewnątrz śpi dwoje młodych ludzi powybijali szyby i bijąc pokrzywdzonych zmusili ich do opuszczenia pojazdu. W trakcie napadu mężczyźni ukradli dziewczynie telefon komórkowy,  grozili jej uprowadzeniem i zgwałceniem. Pokrzywdzeni zdołali wyrwać się oprawcom i powiadomili Policję. Napastnicy uciekli volkswagenem golfem. 

Wysłany na interwencję patrol po krótkich poszukiwaniach zauważył sprawców. I gdy próbował ich zatrzymać rozpędzony golf usiłował rozjechać umundurowanych policjantów. Dopiero radiowóz blokujący drogę uniemożliwił dalszą ucieczkę sprawcom rozboju. Ci w trakcie zatrzymywania byli tak agresywni, że zaatakowali funkcjonariuszy. Kopali ich i bili. Policjanci musieli zastosować środki przymusu bezpośredniego, aby obezwładnić bandytów. W wyniku zajścia obaj policjanci odnieśli poważne obrażenia, a ich radiowóz został uszkodzony. 

Pokrzywdzeni rozpoznali napastników. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono skradziony telefon komórkowy. Zniszczenia w audi oszacowano na kwotę 1.500 zł. Trwają czynności procesowe w tej sprawie. Od zatrzymanych pobrano krew do analizy. Na razie usłyszeli zarzuty rozboju, uszkodzenia mienia, czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Już skierowano wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Policjanci rozważają postawienie braciom kolejnych zarzutów.

Powrót na górę strony