Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy nieudanego napadu na bank zatrzymani

Data publikacji 15.03.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji Krakowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu na bank oraz dwóch współdziałających z nim młodych ludzi. Jak się okazało, zatrzymani mają już na swoim koncie kilka innych napadów na różne krakowskie placówki. Grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

13 marca br. po południu do placówki bankowej w Krakowie wszedł młody mężczyzna, który zagroził pracownikowi użyciem broni i zażądał wydania pieniędzy znajdujących się w kasie. Pracownik jednak odmówił stanowczo spełnienia jego żądania. Tak zdecydowana reakcja zdezorientowała napastnika, który spłoszony wybiegł z lokalu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci już kilkanaście minut później zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie dokonania tego napadu oraz dwóch innych, współdziałających z nim młodych ludzi. Są to mieszkańcy Krakowa w wieku od 19 do 21 lat. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Zostali już przesłuchani. Jak się okazało, nie była to ich jedyna próba zrabowania pieniędzy. Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynika, że w lutym br. kilka razy napadali na różne krakowskie placówki. Działając w różnych konfiguracjach wspólnie przygotowywali napady, obserwowali wcześniej wybraną placówkę, jeden z nich wchodził do środka i terroryzował obsługę, drugi natomiast stojąc przy drzwiach obserwował sytuację. Kradli pieniądze w różnych kwotach.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wystąpiono również z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód.

Za rozbój z użyciem broni lub niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do lat 12.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony