Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęto nielegalne papierosy i tytoń

Data publikacji 15.03.2012

Działający wspólnie policjanci z Dąbrowy Górniczej i Katowic zabezpieczyli prawie 15 tys. paczek papierosów oraz ponad 40 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znaleziono w garażu oraz mieszkaniach dwóch mężczyzn na terenie Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Zatrzymanym może grozić 3 letni pobyt w więzieniu.

Dąbrowscy i katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych ustalili, że na terenie Dąbrowy Górniczej, w jednym z garaży na osiedlu Mydlice, może być przechowywana większa ilość ,,lewych" papierosów i tytoniu. Wczorajsze działania potwierdziły uzyskaną wcześniej informację. Stróże prawa zabezpieczyli w jednym z osiedlowych garaży, a także w mieszkaniach na terenie Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, 40 kg nielegalnego tytoniu i prawie 15 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Wartość odzyskanych używek to ponad 100 tys. złotych.

Policjanci w tej sprawie zatrzymali 48-letniego sosnowiczanina i 33-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, którzy najprawdopodobniej dzisiaj usłyszą zarzuty nielegalnego posiadania wyrobów tytoniowych. Policjanci ustalają również, w jaki sposób sprawcy zaopatrywali się w nielegalny towar.

Nieuczciwym handlarzom grozi wysoka grzywna i nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Przejęto nielegalne papierosy i tytoń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przejęto nielegalne papierosy i tytoń (format flv - rozmiar 3.87 MB)

Powrót na górę strony