Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były prezydent Zielonej Góry i jego zastępca zatrzymani

Data publikacji 11.07.2007

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej zatrzymali byłego prezydenta Zielonej Góry i jego byłego zastępcę podejrzanych o sprzedaż działek po zaniżonej cenie, czym narazili miasto na straty. Obu zatrzymanym mężczyznom prokuratura postawiła już zarzuty. Czyny, których mogli się dopuścić zagrożone są karą 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzn doszło dzisiaj rano. Zielonogórska prokuratura, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, zarzuca obu mężczyznom, że w latach 2001 – 2002, kiedy piastowali wysokie funkcje samorządowe, w wyniku procesu decyzyjnego narazili miasto na bardzo duże straty finansowe czym działali na jego szkodę. Przedmiotem postępowania są działki na terenie strefy aktywności gospodarczej, które sprzedano po zaniżonej cenie. Po dwóch przetargach na te nieruchomości zakończonych niepowodzeniem, zarząd miasta podjął decyzję o ich uzbrojeniu i zmianie przeznaczenia. 

Decyzja ta skutkowała wzrostem wartości działek. Pomimo tego ich sprzedaż odbywała się na zasadach sprzed podjęcia tej decyzji. W efekcie jedna z tych działek została sprzedana za nieco ponad milion złotych a następnie nabywca sprzedał ją za ponad 6 mln.

Obu zatrzymanym mężczyznom prokuratura w Zielonej Górze postawiła już zarzuty działania na szkodę miasta, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony