Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kujawsko-pomorscy policjanci na rekonesansie w Poznaniu w związku z EURO

Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie jak mundurowi z innych województw, będą wspierać swoich kolegów wszędzie tam, gdzie zaplanowane zostały mecze w związku z EURO 2012. Funkcjonariusze pojadą głównie do Poznania i Gdańska. W związku z tym, w ramach rekonesansu, odwiedzili stolicę Wielkopolski.

W miniony wtorek (13.03.12) na terenie Poznania odbył się rekonesans z udziałem policjantów OPP w Bydgoszczy przewidzianych do zabezpieczenia turnieju finałowego Euro 2012, który odbędzie się właśnie w stolicy Wielkopolski. Z ramienia KWP w Bydgoszczy udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, kadra dowódcza OPP w Bydgoszczy (dowódca, jego zastępcy, a także dowódcy kompanii i plutonów) oraz Naczelnik Sztabu KWP w Bydgoszczy. Podczas wizyty funkcjonariusze zapoznali się ze strukturą dowodzenia, zadaniami, które będą wykonywali nasi policjanci na terenie Poznania, a także miejscami pełnienia służby. Gospodarze zaprezentowali także w jakich warunkach będą zakwaterowani funkcjonariusze.

Omówiono ponadto kwestie zasad pełnienia służby, parkowania pojazdów służbowych, czy przechowywania broni. Delegacja z Bydgoszczy miała możliwość zapoznać się z usytuowaniem stref kibica. Na koniec kujawsko-pomorscy mundurowi przyjrzeli się strukturze stadionu w Poznaniu, gdzie będą rozgrywane mecze w ramach Euro oraz układem komunikacyjnym ulic wokół obiektu. Policjanci mieli również możliwość na własnej skórze przekonać się, jak ich koledzy z Wielkopolski zabezpieczają imprezy masowe. W tym dniu bowiem odbył się tam mecz pucharowy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony