Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 19-latek, który potrącił policjanta

Data publikacji 15.03.2012

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 19-latka, który - uciekając przed policją - potrącił funkcjonariusza. Sebastian K. był poszukiwany od 9 marca. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów, kradzież dwóch samochodów oraz kradzieże paliwa. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś (15 marca), kilka minut przed 8:00, kryminalni z Krapkowic zatrzymali poszukiwanego 19-letniego Sebastiana K. Mężczyzna został ujęty w rejonie miejscowości Rogów Opolski. Bezpośrednio po zatrzymaniu 19-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

9 marca krapkowickim policjantom zgłoszono kradzież osobowego mercedesa. Domniemanym sprawcą był 19-letni Sebastian K. Trzy dni później policjanci zauważyli poszukiwany samochód. Podczas próby zatrzymania auta, kierowca nie zatrzymał się, potrącił policjanta i uciekł w kierunku Opola. Dzień później policjanci „namierzyli” 19-latka w okolicach Rogowa Opolskiego. Kierowca nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się. Usiłował potrącić interweniujących funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki staranował radiowóz. Policjanci oddali strzały z broni palnej. Kilka godzin później, w pobliżu autostrady A4, funkcjonariusze odnaleźli ukrytego za barierą dźwiękochłonną mercedesa.

Wczoraj wieczorem, w trakcie działań związanych z zatrzymaniem podejrzewanego, funkcjonariusze odnaleźli kolejny samochód – opla vectrę. Samochód został skradziony 4 marca. Zatrzymany dziś 19-latek podejrzewany jest także o to przestępstwo.

Sebastian K. musi liczyć się z zarzutami czynnej napaści na policjantów, kradzieży dwóch samochodów oraz kradzieży paliwa. W uzgodnieniu z prokuratorem, policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Film Zatrzymany 19-latek, który potrącił policjanta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany 19-latek, który potrącił policjanta (format flv - rozmiar 9.07 MB)

Powrót na górę strony