Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za próbę oszustwa

Data publikacji 11.07.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu Janusza G. i Alinę G. Na podstawie sfałszowanych dokumentów para chciała uzyskać kredyt w wysokości prawie 400 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za… jazdę pod wpływem alkoholu. Gdy podjechał swoim samochodem do banku, miał we krwi ponad 1,9 promila alkoholu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani Janusz G. (49 lat) i Alina G. (52 lata) posługując się sfałszowanymi dokumentami o zarobkach i zatrudnieniu chcieli uzyskać kredyt w wysokości prawie 400 tys. zł. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy przedłożone przez nich dokumenty zostały poddane weryfikacji. Jak ustalili policjanci z komendy stołecznej, fałszywe było również zaświadczenie z ZUS-u, którym posługiwał się Janusz G.

Wczoraj w samo południe policjanci przyjechali do banku, w którym mieli zjawić się nieuczciwi kredytobiorcy. Wkrótce pod bank podjechał samochód prowadzony przez Janusza G. Obok niego siedziała Alina G. Oboje zostali zatrzymani.

Janusz G. poza usiłowaniem wyłudzenia kredytu odpowie również za… jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie zatrzymywania policjanci poczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma we krwi ponad 1,9 prom. alkoholu.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony