Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali pracownika firmy kurierskiej podejrzanego o kradzież przesyłek

Data publikacji 16.03.2012

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna, jako pracownik firmy kurierskiej, miał dostarczać przesyłki od producenta do odbiorców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dostarczony towar był niekompletny. Jak się okazało, Piotr Z. przeglądał zawartość przesyłek i interesującego go przedmioty, a w szczególności odzież, po prostu zabierał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że „przedsiębiorczy” 22-latek skradziony towar wystawiał do sprzedaży na jednym z popularnych portali aukcyjnych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajęli się sprawą kradzieży przesyłek kurierskich. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że pierwsze zdarzenie miało miejsce na początku roku. Kryminalni, wyjaśniając szczegółowo okoliczności tej sprawy, ustalili  podejrzaną osobę i mechanizm jej przestępczego działania. 22-latek, jako pracownik firmy kurierskiej, miał dostarczać przesyłki od producenta do odbiorców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dostarczony towar był niekompletny. Jak się okazało, Piotr Z. otwierał przesyłki swoich klientów, a następnie przeglądał ich zawartość. Mężczyzna interesującego go przedmioty, m. im. kosmetyki, zabawki, a w szczególności odzież, po prostu zabierał. Aby ilość przesyłek się zgadzała i nie budziła podejrzeń ponownie je zamykał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że „przedsiębiorczy” 22-latek skradziony towar wystawiał do sprzedaży na jednych z popularnych portali aukcyjnych. Wartość strat oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Wczoraj przed godziną 23.00 w Olsztynie kryminalni zatrzymali Piotra Z. Policjanci w aucie podejrzanego zabezpieczyli część skradzionej odzieży.
Mężczyzna już wkrótce zostanie przesłuchany. Jeżeli zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży, to może mu grozić kara 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)
 

Powrót na górę strony