Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Data publikacji 16.03.2012

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić matce, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie sprawowała opiekę nad trójką swoich dzieci. Kobieta spacerując ulicą Kołobrzeską miała problemy z utrzymaniem równowagi, aby się nie przewrócić 31-latka chwytała się dziecięcego wózka.

Wczoraj po godzinie 20:00 olsztyńscy policjanci interweniowali przy ulicy Kołobrzeskiej. Ze głoszenia wynikało, że właśnie tam miała spacerować pijana kobieta z trójką małych dzieci. Z relacji świadka wynikało także, że nie była ona w stanie utrzymać się na nogach - przewracała się. Faktycznie we wskazanym miejscu policjanci zauważyli idącą chodnikiem mieszkankę z trójką małych dzieci. 31-latka chwiała się na nogach i aby się nie przewrócić, chwytała za dziecięcy wózek, w którym znajdował się 1,5-roczny chłopiec.

Od Marty Ch. czuć było zapach alkoholu, została ona przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Jak się okazało, 31-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.O całej sytuacji został powiadomiony ojciec dzieci.

Jeżeli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić życie i zdrowie swoich dzieci, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie /wm)

Powrót na górę strony