Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca potrącił poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 16.03.2012

Nietrzeźwy kierowca potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę, który był poszukiwany przez prokuraturę za kradzież. Obydwaj panowie minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj odpowiedzą za swoje czynny.

Przechodząca przez przejście dla pieszych grupa osób musiała zdecydowanie przyspieszyć kroku, kiedy zaczął zbliżać się w ich kierunku rozpędzony opel vectra. Zdarzenie to miało miejsce wczoraj około godziny 14:30, w Olsztynie przy ulicy Partyzantów. Jako ostatni z przejścia dla pieszych schodził Krzysztof Ch., który został potrącony przez przejeżdżające auto.

Kierowca nie zatrzymał się pomimo tego zdarzenia i zaczął uciekać w kierunku ulicy Wojska Polskiego. O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą opla. Uciekinier został zatrzymany po kilkunastu minutach pościgu. Jak się okazało 40-letni kierowca był pijany - miał około promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci Paweł U. miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do czerwca tego roku. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i dzisiaj usłyszy zarzuty. 40-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądu oraz potrącenie pieszego.

Mężczyzna, który został potracony doznał jedynie ogólnych potłuczeń, natomiast jak się okazało 25-letni Krzysztof Ch. był poszukiwany przez prokuraturę za kradzież. Minioną noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj odpowie za czyn, który popełnił w przeszłości.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony