Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zabójstwa kobiety z Krup zatrzymani

Data publikacji 17.03.2012

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Sławnie przy współpracy z kryminalnymi KWP w Szczecinie dokonali zatrzymania sprawców zabójstwa kobiety. Teraz grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

Przypomnijmy: dyżurny darłowskiej Policji w dniu 3 lutego otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ciała kobiety w studni w gminie Darłowo. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili ten fakt. Ciało kobiety zostało wydobyte z przydomowej studni. Miała przytwierdzony do nóg sznur, na końcu którego znajdowała się kostka brukowa. W toku czynności okazało się, że denatka to 51-letnia mieszkanka posesji, przy której znajdowała się studnia.

Czynności sławieńskich kryminalnych doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawców zabójstwa kobiety. Byli to dwaj mieszkańcy gminy Darłowo. Mężczyźni przyznali się, że nocą dnia 13 grudnia 2011 roku utopili kobietę w rowie melioracyjnym. Następnie przenieśli ją na teren posesji, którą zamieszkiwała. Tam obciążyli ciało brukiem i wrzucili do pobliskiej studni. Funkcjonariusze ustalili również, że sprawcy w celu zatarcia śladów chcieli dokonać podpalenia posesji ale ostatecznie im to się nie udało, spalili jedynie swoją odzież.

Z zebranych materiałów wynika, że bezpośrednią przyczyną zabójstwa kobiety był fakt ujawnienia przez nią włamania do jej domu. Sprawcy obawiali się, że doniesie na nich na policję.

Decyzją koszalińskiego Sądu Rejonowego mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za zabójstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP Szczecin

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 672.83 KB)

Powrót na górę strony