Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pół miliona na patrole i nagrody dla policjantów

Data publikacji 17.03.2012

17 marca 2012 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się uroczyste podpisanie umowy zawartej pomiędzy Miastem Łódź a Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi dotyczącą realizacji służb ponadnormatywnych w 2012 roku.Przekazane 500 tysięcy złotych na dodatkowe patrole z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie Łodzi

W uroczystości oprócz przedstawicieli stron umowy czyli Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusza Banachowicza wzięli udział Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński a także przedstawiciel Marszałka Województwa Łódzkiego.

Spotkanie w takim gronie było także doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się policjantów wśród, których znaleźli się dwaj dyżurni z opoczyńskiej komendy, którzy przez telefonicznie przekazaną instrukcję udzielenia pierwszej pomocy przyczynili się do uratowania życia dzieci, funkcjonariuszka z VII komisariatu łódzkiej komendy, która wracając do domu po służbie zatrzymała po pościgu seryjnego włamywacza do mieszkań oraz policjanci ze zgierskiej komendy , którzy zatrzymali grupę sprawców kilku napadów na placówki bankowe ( o wszystkich pisaliśmy w naszych policyjnych serwisach) a także negocjator , który uratował życie niedoszłemu samobójcy.

W roku 2011 Miasto Łódź wsparło policję dofinansowaniem służb ponadnormatywnych kwotą 1 000 000 złotych co dało 6294 dodatkowe służby patrolowe na terenie Łodzi.

Takie dotacje z Samorządów pozyskiwane są także przez inne komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego. Są istotnym wkładem lokalnych władz w poprawę bezpieczeństwa. Łącznie w minionym roku była to kwota 1 938 850 złotych co dało 11 076 ponadnormatywnych służb.

źródło: KWP Łódź

Powrót na górę strony