Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano "zmarłą"

Data publikacji 11.07.2007

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 52-letnią Barbarę K. za posługiwanie się sfałszowanym dowodem osobistym. Nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że kobieta figurowała w policyjnej bazie danych jako osoba zmarła 6 lat temu. Policjanci przedstawią kobiecie zarzut podrobienia dokumentu. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Targówka zajmujący się poszukiwania uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań w dzielnicy może ukrywać się poszukiwany listem gończym mężczyzna.

Gdy zapukali do drzwi lokalu, otworzyła im kobieta. Policjanci sprawdzili dokumenty Barbary K. i stwierdzili, że dokument, którym się posługuje jest najprawdopodobniej sfałszowany. Policjanci sprawdzili też dane kobiety w bazie PESEL.

Zaskoczenie ich było bardzo duże, gdy okazało się, że Barbara K. (52 l.) od 1 stycznia 2001 roku figuruje bazie danych jako osoba zmarła. Kryminalni szybko ustalili, że kobieta w latach 80 porzuciła swoje dzieci i zniknęła bez śladu. Rodzina sądząc, że kobieta nie żyje wystąpiła do sądu cywilnego o uznanie jej za zmarłą, co też ten uczynił wydając stosowne postanowienie. 

Za datę zgonu przyjęto 1 stycznia 2001r. Teraz Barbara K. odpowie za sfałszowanie dokumentu.

Powrót na górę strony