Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zerwał przewody kolejowe - został aresztowany

Data publikacji 19.03.2012

W czasie ostatniego weekendu tymczasowo aresztowany został mężczyzna, podejrzany o zerwanie przewodów zasilających obwody torowe i zwrotnicowe na czynnym szlaku kolejowym. Mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów dokonania przestępstw przeciwko mieniu.

15 marca tego roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, na terenie stacji kolejowej, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przecięcie - w celu kradzieży - przewodów zasilających sygnalizację zajętości torów. W wyniku zerwania przewodów zasilających obwody torowe i zwrotnicowe, doszło do zakłócenia działania linii kolejowej na czynnym szlaku relacji Wrocław–Gubinek.

26-letni mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Krzysztofowi G. jeszcze pięciu zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci ustalili, że Krzysztof G. jest podejrzany o to, że w lutym i marcu 2012 r. dokonał trzech włamań: do samochodów i szopy oraz dwóch kradzieży cudzego mienia: portfela i części do motorowerów. Okazało się także, że zatrzymany mężczyzna od kilku tygodniu żył z kradzieży i włamań, a skradzione rzeczy sprzedawał po to, aby mieć pieniądze na alkohol.

Po przesłuchaniu podejrzanego Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.17 marca Sąd Rejonowy w Żaganiu tymczasowo aresztował Krzysztofa G. na okres 3 miesięcy.

Za popełnienie przestępstw przeciwko mieniu podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony