Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli Pomnik Martyrologii Jeńców Wojennych

Data publikacji 19.03.2012

Policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o znieważenie Pomnika Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach i kradzież jego fragmentów. Zatrzymani są mieszkańcami powiatu opolskiego w wieku od 30 do 44 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Korfantowscy policjanci ujawnili zniszczenie pomnika 15 marca, około 20.30. Patrolując teren byłego obozu w Łambinowicach, funkcjonariusze ujawnili kradzież fragmentów Pomnika Martyrologii Jeńców Wojennych. Na widok policjantów sprawcy uciekli, porzucając odcięte elementy rzeźby. Funkcjonariusze zabezpieczyli te przedmioty i przystąpili do ustalenia sprawców kradzieży.

Sprawą zajęli się policjanci z pionów kryminalnych komend w Nysie i Korfantowie. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców powiatu opolskiego w wieku od 30 do 44 lat podejrzewanych o kradzież. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży i znieważenia pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Korfantowa.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony