Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel agresywnego psa zatrzymany

Data publikacji 20.03.2012

Policjanci z Bychawy zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w minionym tygodniu porzucił swojego psa w Czerniejowie. Następnego dnia zwierzę pogryzło idącą do szkoły 11-latkę i jej matkę oraz jednego z mężczyzn próbujących udzielić im pomocy. Poszkodowani trafili do szpitala. Tego samego dnia pies został odłowiony i trafił na obserwację do kliniki weterynaryjnej. Jego właściciel dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna odpowie wkrótce za narażenie osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do pogryzienia 11-latki i jej matki doszło w ubiegłym tygodniu. W minioną środę rano kobieta odprowadzała swoją córkę do szkoły w Czerniejowie. Jak wynika z jej relacji, nagle obie zostały zaatakowane przez psa. Zwierzę kąsało po rękach i szarpało za ubrania. Kobieta próbowała bronić swoje dziecko zasłaniając przed atakami agresywnego czworonoga. Kiedy jeden z kierowców przejeżdżający tą drogą zatrzymał się, kobieta skorzystała z okazji i wepchnęła do środka dziecko.

Z pomocą broniącej się przed psem kobiecie przyszedł kierowca pasażerskiego busa. Mężczyzna wraz z innymi pasażerami próbował odciągnąć agresywne zwierzę od poszkodowanej. W tym czasie pies zdążył pogryźć jednego z mężczyzn. 49-latka oraz jej córka zostały odwiezione w bezpieczne miejsce. Powiadomiono pogotowie, które przewiozło je do szpitala. Tam trafił również pogryziony mężczyzna. Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało. Po opatrzeniu ran wszyscy zostali zwolnieni do domu.

O zdarzeniu zostali poinformowani bychawscy policjanci. Funkcjonariusze odnaleźli psa w tej samej miejscowości. Wkrótce pies został odłowiony i przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Lublinie na obserwację.

Sprawą ustalenia właściciela agresywnego czworonoga zajęli się kryminalni z Bychawy. Policjanci dotarli do świadków, którzy widzieli jak dzień wcześniej kierowca czerwonego pojazdu wyrzucił psa z samochodu i odjechał pozostawiając zwierzę na drodze. Ustalenia funkcjonariuszy naprowadziły na trop poszukiwanego właściciela psa. Ustalono, że mężczyzna przebywa aktualnie w gm. Łaziska.

Wczoraj rano 53-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz za znęcanie się nad zwierzęciem. Dziś 53-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / pt)

Powrót na górę strony